💸 DOPRAVA ZDARMA pri nákupe nad 66 EUR      🚚  RÝCHLE DORUČENIE do 1 - 2 pracovných dní    🌿 PRÍRODNÉ SUROVINY      ♻ EKOLOGICKÉ BALENIE 

Vosky na výrobu sviečok - Náš tip

V našej ponuke nájdeš len čisto prírodné vosky na výrobu sviečok a vonných voskov. Môžu byť rastlinného pôvodu (sójový vosk, palmový vosk) alebo živočíšneho pôvodu (včelí vosk). Parafín budeš u nás hľadať márne, keďže ide o syntetický produkt. 

Prírodné vosky sú vyrobené bez akýchkoľvek ďalších prímesí, majú oveľa čistejšie spaľovanie a pri horení sviečky alebo topení vosku v arómalampe sa do ovzdušia nedostávajú škodlivé látky.

Vosk vyberaj podľa toho, či chceš sviečky odlievať z foriem, t. j. chystáš sa vyrábať samostatne stojace sviečky, tzv. pilierové sviečky alebo budeš nalievať vosk do nádob, napr. do pohára alebo do dózy, čím si vyrobíš tzv. kontajnerové sviečky.

Samostatnú kategóriu tvoria včelie voskové medzistienky, z ktorých si veľmi jednoducho (bez potreby topenia vosku) dokážeš zrolovať krásne pilierové sviečky so štruktúrou včelieho plástu.

Články

VÝROBA VONNÝCH VOSKOV DO ARÓMALAMPY

VÝROBA VONNÝCH VOSKOV DO ARÓMALAMPY

Poznáš vonné vosky do arómalampy? Vkladajú sa do hornej nádobky arómalampy namiesto vody s esenciálnymi olejmi. Ich výhodou je to, že počas horenia sviečky nie je potrebné dolievať vodu do arómalampy, takže si môžeš nerušene užívať voňavé okamihy pri blikotajúcom plameni sviečky.

Výroba vonných voskov je úplne jednoduchá a zvládne ju aj začiatočník. Ukážeme ti, ako na to.


VÝROBA SVIEČOK V NÁDOBÁCH

VÝROBA SVIEČOK V NÁDOBÁCH

Ná výrobu sviečok v nádobách, tzv. kontajnerových sviečok budeš potrebovať vhodné nehorľavé nádoby a vosk určený na kontajnerové sviečky.

Ukážeme Ti, ako si jednoducho môžeš vyrobiť prírodné sviečky, farebné aj bez použitia farieb, v rôznych sklenených aj plechových nádobách, s použitím viacerých druhov knôtov a pomôcok. 


VÝROBA SVIEČOK V POLYKARBONÁTOVÝCH FORMÁCH

VÝROBA SVIEČOK V POLYKARBONÁTOVÝCH FORMÁCH

Ná výrobu samostatne stojacich, tzv. pilierových sviečok budeš potrebovať formy na sviečky a vhodný vosk určený na pilierové sviečky.

Prinášame Ti návod, ako si vyrobíš prírodné pilierové sviečky za pomoci polykarbonátoých foriem a ukážeme Ti rozdiel medzi sójovou a palmovou sviečkou.


VÝROBA SVIEČOK Z MEDZISTIENOK

VÝROBA SVIEČOK Z MEDZISTIENOK

Výroba sviečok z medzistienok je veľmi jednoduchá a je vhodná aj ako kreatívna činnosť pre deti, pretože pri nej nedochádza k manipulácii s horúcim voskom. Z medzistienok sa dajú vyrobiť sviečky rôznych tvarov, hrubšie, tenšie, vysoké, sviečky kónického tvaru alebo sviečky s plastickým vzorom. 

Medzistienky majú svoju typickú príjemnú medovú vôňu, a preto sviečky vyrobené z včelích voskových medzistienok prevoňajú Tvoj domov ešte skôr, ako ich zapáliš.