OZNAM! V dňoch 26. 3. - 17. 4. 2024 fungujeme v obmedzenom režime. Získaj zľavu 3 % za nákup v tomto období. Použi kód "KUPELE3". Viac info.

Tipy a rady zo sveta arómaterapie

KÚPEĽOVÁ SOĽ - PRAKTICKÉ TIPY NA JEJ MNOHORAKÉ VYUŽITIE

KÚPEĽOVÁ SOĽ - PRAKTICKÉ TIPY NA JEJ MNOHORAKÉ VYUŽITIE

Vieš, že kúpeľová soľ má mnohoraké využitie, ktoré sa rozpína ďaleko za hranice tradičného soľného kúpeľa? Kúpeľová soľ je skutočným skvostom medzi domácimi SPA produktami. Ponúka nespočetné možnosti využitia, ktoré prekračujú obvyklé relaxačné rituály.

Pozri sa spolu s nami za závoj tajomstva a objav úžasné, alternatívne spôsoby, ako si kúpeľovú soľ môžeš dopriať aj mimo vane – možno ťa niektoré z nich naozaj prekvapia!


AKO SA ZBAVIŤ AKNÉ PRÍRODNOU CESTOU

AKO SA ZBAVIŤ AKNÉ PRÍRODNOU CESTOU

Aknóznej pleti je potrebné venovať zvýšenú pozornosť a starostlivosť. Na trhu je veľké množstvo prípravkov a liečiv špeciálne určených na aknóznu pleť, ale problém sa dá riešiť aj prírodnou cestou. Medzi najznámejšie prírodné prípravky na zmiernenie prejavov akné patrí jednoznačne čajovníkový olej tea tree, ale treba ho vedieť správne použiť. 

Naučíme Ťa, ako sa správne starať o aknóznu pleť a aké prírodné produkty Ti môžu pomôcť v boji proti akné. 

„To, čo vytvorila príroda, je vždy lepšie ako to, čo bolo vytvorené umelo.“ (Marcus Tullius Cicero)


ESENCIÁLNE OLEJE PRE DETI

ESENCIÁLNE OLEJE PRE DETI

Esenciálne oleje sa stávajú čoraz častejšie súčasťou našich domovov. Nielenže krásne prevoňajú každý interiér, dôležité je hlavne to, že prinášajú mnohé zdravotné benefity.

Máš v rodine malé deti a pýtaš sa, či je vhodné používať esenciálne oleje aj v Tvojej domácnosti? Áno, je to vhodné, esenciálne oleje môžu byť skvelým prírodným doplnkom pre fyzické aj duševné zdravie Tvojho dieťaťa. Treba však vedieť, aké oleje použiť a ako ich použiť správne a bezpečne.

Prečítaj si náš článok, ak sa chceš dozvedieť viac. Veď kto z nás by nechcel pre svoje deti to najlepšie? 


AKO POUŽÍVAŤ ELEKTRICKÝ DIFUZÉR

AKO POUŽÍVAŤ ELEKTRICKÝ DIFUZÉR

Elektrický aróma difuzér je praktickou a obľúbenou pomôckou arómaterapie. Ukážeme Ti, ako elektrický difuzér funguje a ako ho používať.

Dozvieš sa, kedy je vhodné použiť difuzér, ako Ti môže pomôcť na riešenie rôznych zdravotných problémov, aké sú výhody jeho používania, aké esenciálne (éterické) oleje použiť do difuzéra, alebo koľko kvapiek esenciálneho oleja a ako pridať do elektrického difuzéra. 


ČO JE ARÓMATERAPIA?

ČO JE ARÓMATERAPIA?

Podstatou arómaterapie sú esenciálne oleje. Sú to vysokokoncentrované komplexné látky, ktoré sú vďaka mnohým pozitívnym účinkom na ľudský organizmus skutočným darom prírody. Skôr, než začneme esenciálne oleje používať, je dôležité mať aspoň základné vedomosti o tom, čo sú to vlastne esenciálne oleje, aké majú vlastnosti, ako sa získavajú, ako účinkujú, alebo aké sú základné zásady ich bezpečného používania.


AKO RIEDIŤ ESENCIÁLNE OLEJE

AKO RIEDIŤ ESENCIÁLNE OLEJE

Keďže esenciálne oleje sú veľmi silné a koncentrované, pred ich aplikáciou na pokožku je potrebné zriediť ich v nosnom oleji. Takým nosným olejom môže byť rastlinný olej podľa vlastného výberu.

Ak chceš vedieť, ako správne nariediť esenciálne oleje, aby bolo ich použitie bezpečné, pripravili sme pre Teba článok aj s prehľadnou tabuľkou, ktorá Ti pomôže pri príprave mnohých arómaterapeutických zmesí a masážnych olejov.


AKO SA ZBAVIŤ CHRÍPKY  A PRECHLADNUTIA POMOCOU ARÓMATERAPIE?

AKO SA ZBAVIŤ CHRÍPKY A PRECHLADNUTIA POMOCOU ARÓMATERAPIE?

Liečba angíny bez antibiotík? Ako sa zbaviť chrípky prírodnou cestou? Čo na chrípku zaberá a naopak, prečo na ňu antibiotiká neúčinkujú? 

Ako povedal Hippokratés: „Koho neuzdravia lieky, toho uzdraví príroda.“ 

Dôveruj prírode a vsaď na arómaterapiu!