OZNAM! V dňoch 26. 3. - 17. 4. 2024 fungujeme v obmedzenom režime. Získaj zľavu 3 % za nákup v tomto období. Použi kód "KUPELE3". Viac info.

Polykarbonátové formy

Polykarbonátové formy na výrobu sviečok sú určené na mnohonásobné použitie. Maximálna teplota pri ich použití je do 100 °C. Zvyčajne sú dodávané s kovovou ihlou a s tesniacim tmelom na utesnenie otvoru, cez ktorý sa prevlieka knôt. Niektoré formy, napr. v tvare gule, sú 2-kusové, vtedy je súčasťou formy aj tesniaca gumička a klipy na uzavretie formy.

Polykarbonátové formy sa nečistia. Pokiaľ na stenách formy zostanú nalepené kúsky z predchádzajúcej sviečky, potom je potrebné odliať ďalšiu sviečku podobného odtieňa. Tým sa kúsky rozpustia a forma je vyčistená. Akékoľvek umývanie alebo zoškrabovanie spôsobí, že sa krásne hladký vnútorný povrch formy poškriabe.

Pre odlievanie sviečok z polykarbonátových foriem je potrebné používať vosky určené na pilierové sviečky.

Odporúčané2

VÝROBA SVIEČOK V POLYKARBONÁTOVÝCH FORMÁCH

VÝROBA SVIEČOK V POLYKARBONÁTOVÝCH FORMÁCH

Ná výrobu samostatne stojacich, tzv. pilierových sviečok budeš potrebovať formy na sviečky a vhodný vosk určený na pilierové sviečky.

Prinášame Ti návod, ako si vyrobíš prírodné pilierové sviečky za pomoci polykarbonátoých foriem a ukážeme Ti rozdiel medzi sójovou a palmovou sviečkou.