*TÝŽDEŇ DOPRAVY ZDARMA* Od 15. 7. do 21. 7. 2024 pri nákupe tovaru v minimálnej hodnote 29 EUR dopravu zaplatíme za teba. 

Včelie voskové medzistienky, na výrobu sviečok, 2 ks


Cena
od 3,55 €

Kód produktu
VSK-05-2

Vyber variantu produktu
Variant neexistuje

sada

Medzistienky z včelieho vosku na jednoduchú výrobu stáčaných sviečok. Viac

Medzistienky sú voskové pláty s predtlačeným vzorom. Prioritne sú určené na využitie vo včelárstve, kde sa vkladajú do úľa pre včely na ich dielo potrebné pre rozvoj včelej rodiny a ukladanie zásob. Sú vyrábané metódou kontinuálneho liatia včelieho vosku na chladené valce so vzormi buniek. Spod valcov vychádza pás medzistienky, ktorý sa následne nareže na požadované rozmery.

Voskové medzistienky sa čoraz častejšie využívajú aj na výrobu pilierových sviečok a rôznych voskových dekorácií. Výroba sviečok z medzistienok je veľmi jednoduchá, netreba pri nej topiť vosk na sporáku, preto je vhodná aj na kreatívne tvorenia s deťmi. S medzistienkami je potrebné pracovať pri izbovej teplote, pretože pri teplote nižšej ako 20 oC sú krehké a lámu sa. 

Výroba točených sviečok z medzistienok:

  • Medzistienky nechaj pred výrobou aspoň 24 hodín odležať pri izbovej teplote, aby sa s nimi dobre pracovalo a aby sa nelámali.
  • Mdzistienku nahrej napr. fénom, aby zmäkla a dalo sa s ňou pracovať.
  • Na jeden okraj medzistienky umiestni knôt na sviečky tak, aby z jednej strany trčal aspoň 1 cm nad okraj. Knôt zatlač prstami do vosku.
  • Pomaly stáčaj medzistienku s knôtom (ako pri stáčaní rolády alebo závinu). Ak chceš vyrobiť hrubšiu sviečku, po stočení prvej medzistienky prilož na jej okraj druhú (tiež vopred nahriatu medzistienku, zatlač okraje oboch medzistienok k sebe a pokračuj v stáčaní druhej, prípadne aj ďalšej medzistienky. Už dopredu si však premysli, ako hrubú sviečku chceš vyrobiť, pretože od priemeru sviečky závisí aj veľkosť použitého knôtu.

Sviečky sú neodmysliteľnou súčasťou arómaterapie. Priaznivo ovplyvňujú ľudskú psychiku, pomáhajú uvoľniť napätie, odbúrať stres a priniesť duševnú pohodu a harmóniu. Niektorí odborníci na znečistené ovzdušie tvrdia, že sviečky vyrobené z včelieho vosku čistia vzduch a znižujú množstvo alergénov v ovzduší, pretože pri spaľovaní uvoľňujú do ovzdušia záporné ióny, ktoré priťahujú rôzne nečistoty z ovzdušia. Nečistoty potom spadnú na zem, z ktorej sa ľahko umyjú. 

Použitie:
výroba točených pilierových (voľne stojacich) sviečok a voskových dekorácií

Upozornenie:
Voskové medzistienky sú veľmi krehké a môže sa stať, že aj pri dôklanom zabalení sa pri preprave poškodia. Použiteľnosť však spravidla nebýva ovplyvnená, praskliny alebo zlomeniny sa pri točení sviečok dajú pekne zakryť. Časom môže dochádzať k vzniku bieleho povlaku na medzistienkach, nazývaného aj "voskový kvet", čo je prirodzený proces postihujúci časom všetky voskové medzistienky, ktorý neznižuje kvalitu medzistienok. Lesk vosku sa dá obnoviť nahriatím povrchu.

Súvisiace články na našom blogu:

VÝROBA SVIEČOK Z MEDZISTIENOK

Súvisiace videonávody:

VÝROBA SVIEČOK Z MEDZISTIENOK

Parametre
Vzhľad žlté voskové pláty s predtlačeným vzorom
Sada 2 ks
Vzhľad žlté voskové pláty s predtlačeným vzorom
Sada 2 ks