OZNAM! V dňoch 26. 3. - 17. 4. 2024 fungujeme v obmedzenom režime. Získaj zľavu 3 % za nákup v tomto období. Použi kód "KUPELE3". Viac info.

Cena
3,50 €

Kód produktu
OLZ-02-100

Variant does not exist
100 ml
Vypredané Sleduj dostupnosť

Je bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín, vitamínov a minerálov. Je silným antioxidantom a má protizápalové, hojivé a regeneračné účinky. Je výborným nosným olejom na liečebné masáže a vhodným olejom na použitie v arómaterapii. Viac

Teraz v ponuke pestrecový olej za akciovú cenu pre blížiaci sa dátum minimálnej trvanlivosti. Nájdeš tu.

Čisto prírodný rastlinný olej  na použitie v kozmetike aj v arómaterapii. 

Olej je získaný zo semien liečivej rastliny pestreca mariánskeho (nazýva sa aj ostropestrecový alebo bodliakový olej) a je vyrobený šetrnou mechanickou metódou - lisovaním za studena. Pri tejto metóde nedochádza k strate účinných látok ako pri rafinácii, takže olej si zachováva všetky svoje živiny a vitamíny, čo umožňuje využívať v maximálnej miere jeho benefity na pokožku a vlasy.

silné antioxidačné účinky, efektívne bojuje s voľnými radikálmi, dokonca je účinnejší ako vitamín C a E.

hojivé a regeneračné účinky, ošetruje, regeneruje a upokojuje poškodenú, podráždenú alebo popálenú pokožku, urýchľuje hojenie rán. Regeneruje poškodené bunky, čím spomaľuje proces starnutia.

Je vhodný na ošetrenie problematickej pokožky - na ekzémy, akné, jazvy, psoriázu, kuperózu, rosaceu atď. 

Je účinný pri problémoch s kŕčovými žilami, bércovými vredmi a hemeroidmi.

Je vhodný k ošetreniu vlasov, upokojuje suchú a svrbiacu pokožku hlavy, spevňuje vlasové korienky a eliminuje vypadávanie vlasov.

Je vhodným nosným olejom v arómaterapii. Používa sa na riedenie esenciálnych olejov, na výrobu rôznych arómaterapeutických zmesí a je výborným nosným olejom na liečebné masáže.

Parametre
INCI Silybum Marianum Seed oil
CAS 84604-20-6
Vzhľad žltá až zelenožltá kvapalina
Vôňa prírodná, rastlinná
Pôvod Česko
Objem 100 ml, 300 ml
Balenie hnedá sklenená fľaška s hliníkovým šróbovacím uzáverom