OZNAM! V dňoch 26. 3. - 17. 4. 2024 fungujeme v obmedzenom režime. Získaj zľavu 3 % za nákup v tomto období. Použi kód "KUPELE3". Viac info.

Palmový vosk kryštalický C09, do foriem

Cena
od 3,40 €

Kód produktu
VSK-07

Vyber variantu produktu
Variant does not exist

balenie

Kvalitný čisto rastlinný vosk na výrobu voľne stojacich sviečok a voskových dekorácií odlievaných z foriem. Po stuhnutí má krásnu kryštalickú štruktúru s efektom namrznutých kvetov na okne. Viac

Palmový vosk je čisto rastlinný vosk určený na výrobu tzv. pilierových alebo voľne stojacich sviečok a na výrobu voskových dekorácií odlievaných z foriem. Pri správnom postupe výroby vytvára krásnu kryštalickú štruktúru sviečok a voskových dekorácií, ktoré pripomínajú námrazu kvetov na okne. Pri pomalšom tuhnutí vosku je možné dosiahnuť väčší efekt kryštalickej štruktúry. 

Dobre sa s ním pracuje. Neodporúča sa zohrievať na teplotu nad 90 oC. Pre zlepšenie vzhľadu a vlastností vyrábaných sviečok nie je potrebné pridávať žiadne ďalšie prísady, výsledná sviečka je rovná, s peknou kryštalickou štruktúrou, ale je krehkejšia, ako sviečky z iných druhov vosku.

Ak si chceš vyrobiť farebnú alebo voňavú sviečku, prípadne voskovú dekoráciu, môžeš pridať farbivá a vône určené do voskov. Tmavšie farbivo vosku viac zvýrazní štruktúru hotovej sviečky alebo vosku. Pri výrobe prírodných sviečok rozhodne odporúčame siahnuť po prírodných farbivách vosku a po esenciálnych olejoch namiesto syntetických farbív a syntetických vonných olejov.

Sviečky sú neodmysliteľnou súčasťou arómaterapie. Priaznivo ovplyvňujú ľudskú psychiku, pomáhajú uvoľniť napätie, odbúrať stres a priniesť duševnú pohodu a harmóniu. 

Odporúčané dávkovanie prísad:

  • spolu všetky prísady pri výrobe sviečok a vonných voskov: maximálne 6 %
  • esenciálne oleje pri výrobe sviečok: maximálne 5 %

Použitie:
výroba pilierových (samostatne stojacich) sviečok, výroba čajových sviečok, voňavých sviečok a voskových dekorácií

Postup výroby sviečky z palmového vosku:

  • Vosk roztop za občasného miešania buď priamo na sporáku v nehorľavej nádobe alebo vo vodnom kúpeli. Maximálna teplota by nemala presiahnuť 90 oC. 
  • Do roztopeného vosku pridaj farbivo, vôňu a prípadne ďalšie prísady (maximálne do 6 % z celkovej hmotnosti, z toho vonných látok len do 5 %) a dôkladne premiešaj, aby sa všetky prísady poriadne premiešali, prípadne aby sa farbivo úplne rozpustilo.
  • Ak vyrábaš sviečku, umiestni knôt do formy. 
  • Roztopený vosk nalej do formy.  
  • Sviečku alebo vonné vosky nechaj dôkladne stuhnúť pri izbovej teplote. Doba tuhnutia závisí od veľkosti formy.
  • Úplne stuhnutú sviečku alebo vonné vosky opatrne vyber z formy. Pri sviečke počkaj minimálne 24 hodín, kým ju prvýkrát zapáliš. Ak spozoruješ slabý alebo nestabilný plameň, vyskúšaj iný typ alebo veľkosť knôtu prípadne iný pomer prísad.

Upozornenie:
Pri výrobe sviečok je potrebné každú kombináciu vosku, knôtu, vône, farby a ďalších prísad otestovať kvôli ich rôznym vlastnostiam, ktoré ovplyvňujú proces horenia sviečky.

Súvisiace články na našom blogu:

VÝROBA SVIEČOK V POLYKARBONÁTOVÝCH FORMÁCH

Súvisiace videonávody:

VÝROBA SVIEČOK V POLYKARBONÁTOVÝCH FORMÁCH

Parametre
INCI Palm Wax
CAS 91079-14-0, 67701-03-5
Vzhľad biely kryštalický voskovitý prášok
Teplota topenia 50 - 60 oC
Pôvod Malajzia
Balenie viacvrstvové papierové doypack vrecko

Alternatívne produkty2