💸 DOPRAVA ZDARMA pri nákupe nad 66 EUR      🚚  RÝCHLE DORUČENIE do 1 - 2 pracovných dní    🌿 PRÍRODNÉ SUROVINY      ♻ EKOLOGICKÉ BALENIE 

Hydroláty - kvetinové a bylinné vody - Varianty na výber

Hydroláty sú čisté prírodné kvetinové alebo bylinné vody, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt pri výrobe esenciálnych olejov metódou parnej destilácie. Obsahujú vo vode rozpustné bioaktívne látky z destilovaných rastlín a tiež nepatrné množstvo esenciálnych olejov.

Hydroláty majú mnohé pozitívne účinky, ich pH je blízke prirodzenému pH pokožky, a preto sa môžu aplikovať priamo na pokožku v nezriedenom stave, na rozdiel od väčšiny esenciálnych olejov. Pokožku čistia, hydratujú, osviežujú a regenerujú.

Hydroláty sú zároveň vhodným základom na výrobu osviežovačov vzduchu alebo telových a pleťových sprejov s esenciálnymi olejmi.

Články

ESENCIÁLNE OLEJE PRE DETI

ESENCIÁLNE OLEJE PRE DETI

Esenciálne oleje sa stávajú čoraz častejšie súčasťou našich domovov. Nielenže krásne prevoňajú každý interiér, dôležité je hlavne to, že prinášajú mnohé zdravotné benefity.

Máš v rodine malé deti a pýtaš sa, či je vhodné používať esenciálne oleje aj v Tvojej domácnosti? Áno, je to vhodné, esenciálne oleje môžu byť skvelým prírodným doplnkom pre fyzické aj duševné zdravie Tvojho dieťaťa. Treba však vedieť, aké oleje použiť a ako ich použiť správne a bezpečne.

Prečítaj si náš článok, ak sa chceš dozvedieť viac. Veď kto z nás by nechcel pre svoje deti to najlepšie? 


AKO SA ZBAVIŤ AKNÉ PRÍRODNOU CESTOU

AKO SA ZBAVIŤ AKNÉ PRÍRODNOU CESTOU

Aknóznej pleti je potrebné venovať zvýšenú pozornosť a starostlivosť. Na trhu je veľké množstvo prípravkov a liečiv špeciálne určených na aknóznu pleť, ale problém sa dá riešiť aj prírodnou cestou. Medzi najznámejšie prírodné prípravky na zmiernenie prejavov akné patrí jednoznačne čajovníkový olej tea tree, ale treba ho vedieť správne použiť. 

Naučíme Ťa, ako sa správne starať o aknóznu pleť a aké prírodné produkty Ti môžu pomôcť v boji proti akné. 

„To, čo vytvorila príroda, je vždy lepšie ako to, čo bolo vytvorené umelo.“ (Marcus Tullius Cicero)


VÝROBA NÁPLNE DO VONNÉHO DIFUZÉRA

VÝROBA NÁPLNE DO VONNÉHO DIFUZÉRA

Vonné difuzéry sú obľúbenou súčasťou arómaterapie a tiež elegantným interiérovým doplnkom. Trstinové difuzéry ponúkajú jednoduchý, účinný a bezpečný spôsob neustáleho uvoľňovania vône do priestoru prostredníctvom difúznych tyčiniek ponorených do arómatickej zmesi.

Výroba náplne do trstinového difuzéra je veľmi jednoduchá. Ide v podstate o zmiešanie základu na difuzér s esenciálnymi olejmi. Pri výrobe vlastného difuzéra máš istotu, že Tvoja aróma zmes bude prírodná, bez škodlivých chemikálií a Ty získaš nielen peknú a bezpečnú vôňu, ale aj vôňu, ktorá bude mať terapeutické účinky presne podľa Tvojich potrieb a preferencií.


VÝROBA PRÍRODNÉHO OSVIEŽOVAČA VZDUCHU

VÝROBA PRÍRODNÉHO OSVIEŽOVAČA VZDUCHU

Komerčne predávané osviežovače vzduchu majú zvyčajne veľmi prenikavú arómu, ale vieš, koľko škodlivých látok obsahujú? Skús si niekedy prečítať zloženie práve toho svojho. 

My Ti prinášame veľmi jednoduchý recept na výrobu prírodného izbového spreja s použitím čistých esenciálnych olejov. Použitie esenciálnych olejov dodá Tvojmu bytu úžasnú botanickú vôňu a zároveň svojimi prirodzenými antimikrobiálnymi účinkami dezinfikuje ovzdušie. Výberom vhodného esenciálneho oleja si môžeš zvoliť nielen vôňu, ale aj ďalšie benefity, ktorý od vône očakávaš.