*TÝŽDEŇ DOPRAVY ZDARMA* Od 15. 7. do 21. 7. 2024 pri nákupe tovaru v minimálnej hodnote 29 EUR dopravu zaplatíme za teba. 

Kozmetické rastlinné oleje - Varianty na výber

Rastlinné oleje sú mastné oleje získavané prevažne zo semienok a jadier rastlín. V našej ponuke nájdeš len oleje získavané lisovaním za studena (žiadne rafinované oleje). Tieto oleje si zachovávajú najvyšší obsah účinných látok.

Rastlinné oleje majú mnohé pozitívne účinky na pokožku. Sú bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín, vitamínov, minerálov a antioxidantov. Pokožku spevňujú, regenerujú, vyživujú, hydratujú a zjemňujú. Pôsobia ako antioxidanty, bojujú proti voľným radikálom a eliminujú príznaky starnutia pokožky.

Kozmetické rastlinné oleje sa často používajú ako nosiče esenciálnych olejov. Môžeš ich použiť ako základ masážneho oleja do ktorého pridáš esenciálne oleje, alebo v nich zriediť esenciálne oleje pred ich pridaním do kúpeľa alebo pred aplikáciou na pokožku, ale môžu poslúžiť aj ako základ na výrobu rôznych aróma zmesí do difuzérov alebo roll-on fľaštičiek atď.

Články


PRÍPRAVA MASÁŽNEHO OLEJA

PRÍPRAVA MASÁŽNEHO OLEJA

Aróma masáže patria medzi najobľúbenejšie rituály arómaterapie. Pri arómateraputickej masáži sa používa masážny olej, ktorý je zmesou rastlinných a esenciálnych olejov. 

Vyrobiť si vlastný masážny olej v pohodlí domova je veľmi jednoduché a Ty získaš olej presne podľa svojich preferencií, s vôňou, ktorá Ti najviac vyhovuje a s účinkami, ktoré práve potrebuješ a čo chceš masážou docieliť. Takto si môžeš vyrobiť napr. masážny olej na relaxačnú masáž alebo na energizujúcu, regeneračnú, športovú, afrodiziakálnu, detskú či na masáž uvoľňujúcu od bolesti.


VÝROBA NÁPLNE DO VONNÉHO DIFUZÉRA

VÝROBA NÁPLNE DO VONNÉHO DIFUZÉRA

Vonné difuzéry sú obľúbenou súčasťou arómaterapie a tiež elegantným interiérovým doplnkom. Trstinové difuzéry ponúkajú jednoduchý, účinný a bezpečný spôsob neustáleho uvoľňovania vône do priestoru prostredníctvom difúznych tyčiniek ponorených do arómatickej zmesi.

Výroba náplne do trstinového difuzéra je veľmi jednoduchá. Ide v podstate o zmiešanie základu na difuzér s esenciálnymi olejmi. Pri výrobe vlastného difuzéra máš istotu, že Tvoja aróma zmes bude prírodná, bez škodlivých chemikálií a Ty získaš nielen peknú a bezpečnú vôňu, ale aj vôňu, ktorá bude mať terapeutické účinky presne podľa Tvojich potrieb a preferencií.


AKO RIEDIŤ ESENCIÁLNE OLEJE

AKO RIEDIŤ ESENCIÁLNE OLEJE

Keďže esenciálne oleje sú veľmi silné a koncentrované, pred ich aplikáciou na pokožku je potrebné zriediť ich v nosnom oleji. Takým nosným olejom môže byť rastlinný olej podľa vlastného výberu.

Ak chceš vedieť, ako správne nariediť esenciálne oleje, aby bolo ich použitie bezpečné, pripravili sme pre Teba článok aj s prehľadnou tabuľkou, ktorá Ti pomôže pri príprave mnohých arómaterapeutických zmesí a masážnych olejov.