*TÝŽDEŇ DOPRAVY ZDARMA* Od 15. 7. do 21. 7. 2024 pri nákupe tovaru v minimálnej hodnote 29 EUR dopravu zaplatíme za teba. 

Kozmetické oleje a prísady - Objem - 100 ml

V našej ponuke nájdeš len čisté rastlinné oleje získavané lisovaním za studena (žiadne rafinované oleje). Tieto oleje si zachovávajú najvyšší obsah účinných látok.

Majú mnohé pozitívne účinky na pokožku - spevňujú, regenerujú, vyživujú a hydratujú. Zároveň pôsobia ako antioxidanty a bojujú proti príznakom starnutia pokožky.

Môžeš ich aplikovať priamo na pokožku ako telový olej alebo ich použiť ako základ na rozriedenie esenciálnych olejov pred ich nanesením na pokožku. Pomocou nich si môžeš vyrobiť masážny olej alebo telový arómaterapeutický olej.

Aplikácia zmesi rastlinného a esenciálneho oleja ti môže pomôcť pri rôznych problémoch, napr. pri bolesti hlavy a migréne, pri chrípke a prechladnutí, svalovej bolesti a pod.

Blahodarný účinok olejovej zmesi na pokožku môžeš zvýšiť pridaním vitamínu E, ktorý poslúži zároveň ako konzervan zmesi.

Dávkovanie alebo nanášanie olejovej zmesi na pokožku ti uľahčí dávkovač alebo roll-on fľaštička.

Články


AKO RIEDIŤ ESENCIÁLNE OLEJE

AKO RIEDIŤ ESENCIÁLNE OLEJE

Keďže esenciálne oleje sú veľmi silné a koncentrované, pred ich aplikáciou na pokožku je potrebné zriediť ich v nosnom oleji. Takým nosným olejom môže byť rastlinný olej podľa vlastného výberu.

Ak chceš vedieť, ako správne nariediť esenciálne oleje, aby bolo ich použitie bezpečné, pripravili sme pre Teba článok aj s prehľadnou tabuľkou, ktorá Ti pomôže pri príprave mnohých arómaterapeutických zmesí a masážnych olejov.


AKO SA ZBAVIŤ AKNÉ PRÍRODNOU CESTOU

AKO SA ZBAVIŤ AKNÉ PRÍRODNOU CESTOU

Aknóznej pleti je potrebné venovať zvýšenú pozornosť a starostlivosť. Na trhu je veľké množstvo prípravkov a liečiv špeciálne určených na aknóznu pleť, ale problém sa dá riešiť aj prírodnou cestou. Medzi najznámejšie prírodné prípravky na zmiernenie prejavov akné patrí jednoznačne čajovníkový olej tea tree, ale treba ho vedieť správne použiť. 

Naučíme Ťa, ako sa správne starať o aknóznu pleť a aké prírodné produkty Ti môžu pomôcť v boji proti akné. 

„To, čo vytvorila príroda, je vždy lepšie ako to, čo bolo vytvorené umelo.“ (Marcus Tullius Cicero)


PRÍPRAVA MASÁŽNEHO OLEJA

PRÍPRAVA MASÁŽNEHO OLEJA

Aróma masáže patria medzi najobľúbenejšie rituály arómaterapie. Pri arómateraputickej masáži sa používa masážny olej, ktorý je zmesou rastlinných a esenciálnych olejov. 

Vyrobiť si vlastný masážny olej v pohodlí domova je veľmi jednoduché a Ty získaš olej presne podľa svojich preferencií, s vôňou, ktorá Ti najviac vyhovuje a s účinkami, ktoré práve potrebuješ a čo chceš masážou docieliť. Takto si môžeš vyrobiť napr. masážny olej na relaxačnú masáž alebo na energizujúcu, regeneračnú, športovú, afrodiziakálnu, detskú či na masáž uvoľňujúcu od bolesti.