💸 DOPRAVA ZDARMA pri nákupe nad 66 EUR      🚚  RÝCHLE DORUČENIE do 1 - 2 pracovných dní    🌿 PRÍRODNÉ SUROVINY      ♻ EKOLOGICKÉ BALENIE 

Knôty a podstavce na knôty - Rozmer - na sviečky pr. 80 - 90 mm

Výber správneho knôtu je pri výrobe sviečky veľmi dôležitý, preto ho netreba podceňovať. Pri výrobe prírodných sviečok by malo byť samozrejmosťou použiť aj prírodný knôt. Ak použiješ napr. knôt potiahnutý parafínom, Tvoja sviečka už nebude čisto prírodná.

V našej ponuke síce nájdeš len prírodné knôty, ale pre správne horenie tvojej sviečky treba vždy prihliadať aj na to, do akého vosku sú dané knôty určené. Tieto informácie nájdeš pri jednotlivých voskoch. Rovnako dôležité je zvoliť správnu veľkosť knôtu – tá závisí predovšetkým od priemeru vyrábanej sviečky. Pre ľahšiu orientáciu nájdeš informáciu o odporúčanom priemere sviečky už priamo v názve jednotlivých knôtov. Ak nevieš vybrať vhodný knôt, možno ti pomôže náš článok.

Súčasťou niektorých knôtov je aj podstavec, ktorý Ti uľahčí umiestniť knôt do nádoby alebo formy na sviečku, ale v ponuke nájdeš aj samostatné podstavce na knôty.

Články

AKO VYBRAŤ SPRÁVNY KNÔT NA SVIEČKU

AKO VYBRAŤ SPRÁVNY KNÔT NA SVIEČKU

Chceš si vyrobiť svoju vlastnú sviečku a nevieš, ako vybrať vhodný knôt?

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, výber správneho knôtu je naozaj veľmi dôležitý a netreba ho podceňovať. Výberom správneho knôtu predídeš zbytočnému sklamaniu z horiacich vlastností svojej hotovej sviečky. 

Načo by Ti bola krásna sviečka, keby po zapálení pekne nehorela? 


VÝROBA SVIEČOK V NÁDOBÁCH

VÝROBA SVIEČOK V NÁDOBÁCH

Ná výrobu sviečok v nádobách, tzv. kontajnerových sviečok budeš potrebovať vhodné nehorľavé nádoby a vosk určený na kontajnerové sviečky.

Ukážeme Ti, ako si jednoducho môžeš vyrobiť prírodné sviečky, farebné aj bez použitia farieb, v rôznych sklenených aj plechových nádobách, s použitím viacerých druhov knôtov a pomôcok. 


VÝROBA SVIEČOK V POLYKARBONÁTOVÝCH FORMÁCH

VÝROBA SVIEČOK V POLYKARBONÁTOVÝCH FORMÁCH

Ná výrobu samostatne stojacich, tzv. pilierových sviečok budeš potrebovať formy na sviečky a vhodný vosk určený na pilierové sviečky.

Prinášame Ti návod, ako si vyrobíš prírodné pilierové sviečky za pomoci polykarbonátoých foriem a ukážeme Ti rozdiel medzi sójovou a palmovou sviečkou.


VÝROBA SVIEČOK Z MEDZISTIENOK

VÝROBA SVIEČOK Z MEDZISTIENOK

Výroba sviečok z medzistienok je veľmi jednoduchá a je vhodná aj ako kreatívna činnosť pre deti, pretože pri nej nedochádza k manipulácii s horúcim voskom. Z medzistienok sa dajú vyrobiť sviečky rôznych tvarov, hrubšie, tenšie, vysoké, sviečky kónického tvaru alebo sviečky s plastickým vzorom. 

Medzistienky majú svoju typickú príjemnú medovú vôňu, a preto sviečky vyrobené z včelích voskových medzistienok prevoňajú Tvoj domov ešte skôr, ako ich zapáliš.