*TÝŽDEŇ DOPRAVY ZDARMA* Od 15. 7. do 21. 7. 2024 pri nákupe tovaru v minimálnej hodnote 29 EUR dopravu zaplatíme za teba. 

Prírodné farbivá vosku

Ak sa rozhodneš vyrobiť si farebnú sviečku alebo farebné vonné vosky, nie je nič jednoduchšie, len si treba dať pozor, aké farbivo vosku použiješ. Ak si chceš vyrobiť čisto prírodný produkt, je potrebné použiť nielen čisto prírodný vosk, ale aj prírodné farbivo a tiež všetky ďalšie ingrediencie, ktoré pri výrobe použiješ, by mali byť prírodného charakteru.

Naše farbivá vosku sú vyrobené na rastlinnej báze, sú bezpečné, vo vosku ľahko rozpustné a pri horení neupchávajú knôty. Sú vhodné do všetkých druhov vosku - do prírodných voskov, voskových zmesí, aj do parafínu.

Dávkovanie farbív je veľmi jednoduché. Stačí pridať veľmi malé množstvo farbiva do roztopeného vosku a dobre premiešať. Vhodným dávkovaním si môžeš zvoliť farebnú intenzitu svojej vyrobenej sviečky. Navyše môžeš farbivá medzi sebou ľubovoľne miešať, čím získaš nespočetné množstvo ďalších farebných variácií. Práca s nimi je farebnou zábavou.

Články

VÝROBA SVIEČOK V NÁDOBÁCH

VÝROBA SVIEČOK V NÁDOBÁCH

Ná výrobu sviečok v nádobách, tzv. kontajnerových sviečok budeš potrebovať vhodné nehorľavé nádoby a vosk určený na kontajnerové sviečky.

Ukážeme Ti, ako si jednoducho môžeš vyrobiť prírodné sviečky, farebné aj bez použitia farieb, v rôznych sklenených aj plechových nádobách, s použitím viacerých druhov knôtov a pomôcok. 


VÝROBA SVIEČOK V POLYKARBONÁTOVÝCH FORMÁCH

VÝROBA SVIEČOK V POLYKARBONÁTOVÝCH FORMÁCH

Ná výrobu samostatne stojacich, tzv. pilierových sviečok budeš potrebovať formy na sviečky a vhodný vosk určený na pilierové sviečky.

Prinášame Ti návod, ako si vyrobíš prírodné pilierové sviečky za pomoci polykarbonátoých foriem a ukážeme Ti rozdiel medzi sójovou a palmovou sviečkou.


VÝROBA VONNÝCH VOSKOV DO ARÓMALAMPY

VÝROBA VONNÝCH VOSKOV DO ARÓMALAMPY

Poznáš vonné vosky do arómalampy? Vkladajú sa do hornej nádobky arómalampy namiesto vody s esenciálnymi olejmi. Ich výhodou je to, že počas horenia sviečky nie je potrebné dolievať vodu do arómalampy, takže si môžeš nerušene užívať voňavé okamihy pri blikotajúcom plameni sviečky.

Výroba vonných voskov je úplne jednoduchá a zvládne ju aj začiatočník. Ukážeme ti, ako na to.