*TÝŽDEŇ DOPRAVY ZDARMA* Od 15. 7. do 21. 7. 2024 pri nákupe tovaru v minimálnej hodnote 29 EUR dopravu zaplatíme za teba. 

Esenciálne oleje - Indikácie - podráždená pokožka po uštipnutí hmyzom

V našej ponuke nájdeš len 100 % esenciálne oleje (EO). Ide o čisto prírodné výťažky získavané z rôznych rastlín. Neobsahujú žiadne ďalšie prímesy ani konzervanty.

EO majú mnohé blahodarné účinky nielen na ľudskú psychiku, ale aj na celý ľudský organizmus. Sú podstatou arómaterapie, alternatívnej medicíny, pri ktorej sa využíva ich liečivá sila. Pozor, nezamieňaj si ich s tzv. vonnými olejmi, pretože tie obsahujú syntetické zložky a nemajú žiadne terapeutické účinky.

EO môžeš pridať do kúpeľa, do masážneho oleja alebo ako prísadu do difuzéra či arómalampy. Môžeš ich tiež použiť ako vonnú prísadu pri výrobe sviečok alebo vonných voskov.

Je dôležité získať o nich aspoň základné znalosti a poznať zásady ich bezpečného používania. Viac sa dozvieš v našom článku Čo je arómaterapia?

Články


EKOLOGICKÉ ČISTENIE WC - prírodný a efektívny postup

EKOLOGICKÉ ČISTENIE WC - prírodný a efektívny postup

Bežne dostupné čistiace prostriedky často obsahujú agresívne chemikálie, ktoré znečisťujú vodu a ovzdušie. Predstavíme ti jednoduchý a ekologický spôsob, ako vyčistiť WC pomocou prírodných ingrediencií, ktoré možno nájdeš aj doma. Tento postup je nielen účinný, ale aj šetrný k prírode a zdraviu.


ESENCIÁLNE OLEJE PRE DETI

ESENCIÁLNE OLEJE PRE DETI

Esenciálne oleje sa stávajú čoraz častejšie súčasťou našich domovov. Nielenže krásne prevoňajú každý interiér, dôležité je hlavne to, že prinášajú mnohé zdravotné benefity.

Máš v rodine malé deti a pýtaš sa, či je vhodné používať esenciálne oleje aj v Tvojej domácnosti? Áno, je to vhodné, esenciálne oleje môžu byť skvelým prírodným doplnkom pre fyzické aj duševné zdravie Tvojho dieťaťa. Treba však vedieť, aké oleje použiť a ako ich použiť správne a bezpečne.

Prečítaj si náš článok, ak sa chceš dozvedieť viac. Veď kto z nás by nechcel pre svoje deti to najlepšie? 


AKO RIEDIŤ ESENCIÁLNE OLEJE

AKO RIEDIŤ ESENCIÁLNE OLEJE

Keďže esenciálne oleje sú veľmi silné a koncentrované, pred ich aplikáciou na pokožku je potrebné zriediť ich v nosnom oleji. Takým nosným olejom môže byť rastlinný olej podľa vlastného výberu.

Ak chceš vedieť, ako správne nariediť esenciálne oleje, aby bolo ich použitie bezpečné, pripravili sme pre Teba článok aj s prehľadnou tabuľkou, ktorá Ti pomôže pri príprave mnohých arómaterapeutických zmesí a masážnych olejov.


AKO SA ZBAVIŤ CHRÍPKY  A PRECHLADNUTIA POMOCOU ARÓMATERAPIE?

AKO SA ZBAVIŤ CHRÍPKY A PRECHLADNUTIA POMOCOU ARÓMATERAPIE?

Liečba angíny bez antibiotík? Ako sa zbaviť chrípky prírodnou cestou? Čo na chrípku zaberá a naopak, prečo na ňu antibiotiká neúčinkujú? 

Ako povedal Hippokratés: „Koho neuzdravia lieky, toho uzdraví príroda.“ 

Dôveruj prírode a vsaď na arómaterapiu!


ČO JE ARÓMATERAPIA?

ČO JE ARÓMATERAPIA?

Podstatou arómaterapie sú esenciálne oleje. Sú to vysokokoncentrované komplexné látky, ktoré sú vďaka mnohým pozitívnym účinkom na ľudský organizmus skutočným darom prírody. Skôr, než začneme esenciálne oleje používať, je dôležité mať aspoň základné vedomosti o tom, čo sú to vlastne esenciálne oleje, aké majú vlastnosti, ako sa získavajú, ako účinkujú, alebo aké sú základné zásady ich bezpečného používania.


VÝROBA NÁPLNE DO VONNÉHO DIFUZÉRA

VÝROBA NÁPLNE DO VONNÉHO DIFUZÉRA

Vonné difuzéry sú obľúbenou súčasťou arómaterapie a tiež elegantným interiérovým doplnkom. Trstinové difuzéry ponúkajú jednoduchý, účinný a bezpečný spôsob neustáleho uvoľňovania vône do priestoru prostredníctvom difúznych tyčiniek ponorených do arómatickej zmesi.

Výroba náplne do trstinového difuzéra je veľmi jednoduchá. Ide v podstate o zmiešanie základu na difuzér s esenciálnymi olejmi. Pri výrobe vlastného difuzéra máš istotu, že Tvoja aróma zmes bude prírodná, bez škodlivých chemikálií a Ty získaš nielen peknú a bezpečnú vôňu, ale aj vôňu, ktorá bude mať terapeutické účinky presne podľa Tvojich potrieb a preferencií.


VÝROBA PRÍRODNÉHO OSVIEŽOVAČA VZDUCHU

VÝROBA PRÍRODNÉHO OSVIEŽOVAČA VZDUCHU

Komerčne predávané osviežovače vzduchu majú zvyčajne veľmi prenikavú arómu, ale vieš, koľko škodlivých látok obsahujú? Skús si niekedy prečítať zloženie práve toho svojho. 

My Ti prinášame veľmi jednoduchý recept na výrobu prírodného izbového spreja s použitím čistých esenciálnych olejov. Použitie esenciálnych olejov dodá Tvojmu bytu úžasnú botanickú vôňu a zároveň svojimi prirodzenými antimikrobiálnymi účinkami dezinfikuje ovzdušie. Výberom vhodného esenciálneho oleja si môžeš zvoliť nielen vôňu, ale aj ďalšie benefity, ktorý od vône očakávaš.


PRÍPRAVA ARÓMATERAPEUTICKÉHO KÚPEĽA

PRÍPRAVA ARÓMATERAPEUTICKÉHO KÚPEĽA

Arómatické relaxačné kúpele patria oddávna medzi najobľúbenejšie arómaterapeutické procedúry. Ale vieš, ako si pripraviť arómaterapeutický kúpeľ? Ako správne pridať esenciálne oleje do kúpeľa? Ukážeme Ti, ako na to, aby bol aromatický kúpeľ príjemným zážitkom, aby bol pre Teba prínosný a nepodráždil Tvoju pokožku.


PRÍPRAVA MASÁŽNEHO OLEJA

PRÍPRAVA MASÁŽNEHO OLEJA

Aróma masáže patria medzi najobľúbenejšie rituály arómaterapie. Pri arómateraputickej masáži sa používa masážny olej, ktorý je zmesou rastlinných a esenciálnych olejov. 

Vyrobiť si vlastný masážny olej v pohodlí domova je veľmi jednoduché a Ty získaš olej presne podľa svojich preferencií, s vôňou, ktorá Ti najviac vyhovuje a s účinkami, ktoré práve potrebuješ a čo chceš masážou docieliť. Takto si môžeš vyrobiť napr. masážny olej na relaxačnú masáž alebo na energizujúcu, regeneračnú, športovú, afrodiziakálnu, detskú či na masáž uvoľňujúcu od bolesti.