OZNAM! V dňoch 26. 3. - 17. 4. 2024 fungujeme v obmedzenom režime. Získaj zľavu 3 % za nákup v tomto období. Použi kód "KUPELE3". Viac info.

Blog

Píšeme pre Teba!

Ak sa chceš dozvedieť viac o arómaterapii, ak hľadáš tipy a rady, ako využívať liečivú silu esenciálnych olejov vo svoj prospech, alebo Ťa zaujíma, čomu sa venujeme my a ako to robíme, tu si správne!

Aby sme Ti pomohli zorientovať sa v článkoch, ktoré budú neustále pribúdať, na konci stránky nájdeš kategórie s návodmi a receptami, tipmi a radami zo sveta arómaterapie alebo informáciami o nás. Klikni si na to, čo Ťa práve zaujíma. 

Zaži s nami voňavú tvorivú terapiu!

VÝROBA VONNÝCH VOSKOV DO ARÓMALAMPY

VÝROBA VONNÝCH VOSKOV DO ARÓMALAMPY

Poznáš vonné vosky do arómalampy? Vkladajú sa do hornej nádobky arómalampy namiesto vody s esenciálnymi olejmi. Ich výhodou je to, že počas horenia sviečky nie je potrebné dolievať vodu do arómalampy, takže si môžeš nerušene užívať voňavé okamihy pri blikotajúcom plameni sviečky.

Výroba vonných voskov je úplne jednoduchá a zvládne ju aj začiatočník. Ukážeme ti, ako na to.


KÚPEĽOVÁ SOĽ - PRAKTICKÉ TIPY NA JEJ MNOHORAKÉ VYUŽITIE

KÚPEĽOVÁ SOĽ - PRAKTICKÉ TIPY NA JEJ MNOHORAKÉ VYUŽITIE

Vieš, že kúpeľová soľ má mnohoraké využitie, ktoré sa rozpína ďaleko za hranice tradičného soľného kúpeľa? Kúpeľová soľ je skutočným skvostom medzi domácimi SPA produktami. Ponúka nespočetné možnosti využitia, ktoré prekračujú obvyklé relaxačné rituály.

Pozri sa spolu s nami za závoj tajomstva a objav úžasné, alternatívne spôsoby, ako si kúpeľovú soľ môžeš dopriať aj mimo vane – možno ťa niektoré z nich naozaj prekvapia!


REDUKČNÝ MAGNÉZIOVÝ KÚPEĽ

REDUKČNÝ MAGNÉZIOVÝ KÚPEĽ

Túžiš po relaxácii a zároveň sa snažíš o redukciu svojej hmotnosti? Prinášame Ti tip, ako môžeš spojiť príjemné s užitočným a dopriať si wellness zážitok, vďaka ktorému prírodnou cestou podporíš aj svoje zdravé chudnutie.


PRÍPRAVA ARÓMATERAPEUTICKÉHO KÚPEĽA

PRÍPRAVA ARÓMATERAPEUTICKÉHO KÚPEĽA

Arómatické relaxačné kúpele patria oddávna medzi najobľúbenejšie arómaterapeutické procedúry. Ale vieš, ako si pripraviť arómaterapeutický kúpeľ? Ako správne pridať esenciálne oleje do kúpeľa? Ukážeme Ti, ako na to, aby bol aromatický kúpeľ príjemným zážitkom, aby bol pre Teba prínosný a nepodráždil Tvoju pokožku.


VÝROBA SVIEČOK Z MEDZISTIENOK

VÝROBA SVIEČOK Z MEDZISTIENOK

Výroba sviečok z medzistienok je veľmi jednoduchá a je vhodná aj ako kreatívna činnosť pre deti, pretože pri nej nedochádza k manipulácii s horúcim voskom. Z medzistienok sa dajú vyrobiť sviečky rôznych tvarov, hrubšie, tenšie, vysoké, sviečky kónického tvaru alebo sviečky s plastickým vzorom. 

Medzistienky majú svoju typickú príjemnú medovú vôňu, a preto sviečky vyrobené z včelích voskových medzistienok prevoňajú Tvoj domov ešte skôr, ako ich zapáliš. 


AKO SA ZBAVIŤ AKNÉ PRÍRODNOU CESTOU

AKO SA ZBAVIŤ AKNÉ PRÍRODNOU CESTOU

Aknóznej pleti je potrebné venovať zvýšenú pozornosť a starostlivosť. Na trhu je veľké množstvo prípravkov a liečiv špeciálne určených na aknóznu pleť, ale problém sa dá riešiť aj prírodnou cestou. Medzi najznámejšie prírodné prípravky na zmiernenie prejavov akné patrí jednoznačne čajovníkový olej tea tree, ale treba ho vedieť správne použiť. 

Naučíme Ťa, ako sa správne starať o aknóznu pleť a aké prírodné produkty Ti môžu pomôcť v boji proti akné. 

„To, čo vytvorila príroda, je vždy lepšie ako to, čo bolo vytvorené umelo.“ (Marcus Tullius Cicero)


ESENCIÁLNE OLEJE PRE DETI

ESENCIÁLNE OLEJE PRE DETI

Esenciálne oleje sa stávajú čoraz častejšie súčasťou našich domovov. Nielenže krásne prevoňajú každý interiér, dôležité je hlavne to, že prinášajú mnohé zdravotné benefity.

Máš v rodine malé deti a pýtaš sa, či je vhodné používať esenciálne oleje aj v Tvojej domácnosti? Áno, je to vhodné, esenciálne oleje môžu byť skvelým prírodným doplnkom pre fyzické aj duševné zdravie Tvojho dieťaťa. Treba však vedieť, aké oleje použiť a ako ich použiť správne a bezpečne.

Prečítaj si náš článok, ak sa chceš dozvedieť viac. Veď kto z nás by nechcel pre svoje deti to najlepšie? 


AKO POUŽÍVAŤ ELEKTRICKÝ DIFUZÉR

AKO POUŽÍVAŤ ELEKTRICKÝ DIFUZÉR

Elektrický aróma difuzér je praktickou a obľúbenou pomôckou arómaterapie. Ukážeme Ti, ako elektrický difuzér funguje a ako ho používať.

Dozvieš sa, kedy je vhodné použiť difuzér, ako Ti môže pomôcť na riešenie rôznych zdravotných problémov, aké sú výhody jeho používania, aké esenciálne (éterické) oleje použiť do difuzéra, alebo koľko kvapiek esenciálneho oleja a ako pridať do elektrického difuzéra. 


AKO VYBRAŤ SPRÁVNY KNÔT NA SVIEČKU

AKO VYBRAŤ SPRÁVNY KNÔT NA SVIEČKU

Chceš si vyrobiť svoju vlastnú sviečku a nevieš, ako vybrať vhodný knôt?

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, výber správneho knôtu je naozaj veľmi dôležitý a netreba ho podceňovať. Výberom správneho knôtu predídeš zbytočnému sklamaniu z horiacich vlastností svojej hotovej sviečky. 

Načo by Ti bola krásna sviečka, keby po zapálení pekne nehorela? 


AKO SA ZBAVIŤ CHRÍPKY  A PRECHLADNUTIA POMOCOU ARÓMATERAPIE?

AKO SA ZBAVIŤ CHRÍPKY A PRECHLADNUTIA POMOCOU ARÓMATERAPIE?

Liečba angíny bez antibiotík? Ako sa zbaviť chrípky prírodnou cestou? Čo na chrípku zaberá a naopak, prečo na ňu antibiotiká neúčinkujú? 

Ako povedal Hippokratés: „Koho neuzdravia lieky, toho uzdraví príroda.“ 

Dôveruj prírode a vsaď na arómaterapiu!

Next