OZNAM! V dňoch 26. 3. - 17. 4. 2024 fungujeme v obmedzenom režime. Získaj zľavu 3 % za nákup v tomto období. Použi kód "KUPELE3". Viac info.

Príprava aróma zmesí

Výroba aróma zmesí je veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Ide v podstate o zmiešanie jednej alebo viacerých ingrediencií s esenciálnymi olejmi a následné naliatie hotovej aróma zmesi do vhodnej nádoby. U nás nájdeš všetky suroviny, ktoré budeš potrebovať na výrobu, aj s vhodnými nádobami, obalmi a pomôckami. Poradíme Ti tiež, ako na to - návody a recepty na prípravu rôznych druhov aróma zmesí nájdeš na našom blogu a postupne budeme pridávať aj ďalšie.

Nevyhnutnou ingredienciou všetkých arómaterapeutických zmesí sú esenciálne oleje, ale keďže sú silne koncentrované, je potrebné riediť ich v tzv. nosiči alebo základe.

Za pomoci vhodného základu (môže ním byť napr. rastlinný olej, kvetinová alebo bylinná voda, alkohol alebo hotové kozmetické bázy) a ľubovoľných esenciálnych olejov, prípadne ďalších prísad, si môžeš vyrobiť celú radu aróma zmesí na rôzne použitie, napr. náplň do trstinového difuzéra, osviežovač vzduchu, masážny olej, esenciálnu zmes do roll-on fľaštičky a pod.

Výrobou svojej vlastnej aróma zmesi máš istotu, že bude prírodná, netoxická, bez chemikálii, a tak bezpečná pre Teba aj Tvoje okolie. No a nezanedbateľnou výhodou je, že vhodne zvolenými esenciálnymi olejmi si vyberáš vôňu, ale hlavne terapeutické účinky zmesi presne podľa svojich potrieb a preferencií.