💸 DOPRAVA ZDARMA pri nákupe nad 66 EUR      🚚  RÝCHLE DORUČENIE do 1 - 2 pracovných dní    🌿 PRÍRODNÉ SUROVINY      ♻ EKOLOGICKÉ BALENIE 

NAŠA ZELENÁ FILOZOFIA

Úvod
Výber produktov do nášho portfólia
Balenie surovín a produktov
Balenie zásielok na prepravu
Opakovane použité plastové obaly
Na každom z nás záleží

ÚVOD

Riadime sa našou „zelenou filozofiou“ – myslíme EKO, cítime EKO, správame sa EKO – od výberu produktov a surovín na prírodnej báze, cez ekologické obaly produktov až po ekologické balenie zásielok k Tebe - nášmu zákazníkovi.

Prečo? Pretože máme radi našu planétu a jej osud nám nie je ľahostajný. Pretože čerpáme z darov prírody a sme jej za toto prírodné bohatstvo naozaj vďační! A práve preto je pre nás samozrejmosťou ísť cestou ekológie a správať sa tak, aby naša činnosť mala čo najmenší negatívny dopad na naše životné prostredie. Túto našu „zelenú filozofiu“ sa snažíme pretaviť do každej oblasti našej činnosti. S nami nemusíš mať obavy, že nakúpiš produkty škodlivé Tvojmu zdraviu alebo životnému prostrediu alebo že po rozbalení svojej zásielky budeš vyhadzovať plnú náruč plastov a po spotrebovaní objednaných surovín ďalšie plastové obaly.

VÝBER PRODUKTOV DO NÁŠHO PORTFÓLIA

Svojich dodávateľov si starostlivo vyberáme. Nakupujeme len suroviny prírodného pôvodu alebo ľahko biologicky odbúrateľné. Naši dodávatelia majú vypracované bezpečnostné listy alebo certifkáty o kvalite predávaných surovín.

BALENIE SUROVÍN A PRODUKTOV

Starostlivo vyberáme obalové materiály, do ktorých suroviny a produkty balíme. Všade, kde je to možné, nahrádzame plastové obaly obalmi z iných druhov materiálov, napr. plastové fľašky nahrádzame sklenenými, plastové dózičky hliníkovými, plastové vrecká papierovými atď.

Ak to už inak nejde a nenašli sme vhodnú alternatívu, používame plne recyklovateľné alebo rozložiteľné plasty, ale takýchto obalov je u nás minimum a do budúcna neprestaneme hľadať lepšie a ekologickejšie riešenia.

Na balenie sypaných surovín (napr. voskov, solí, byliniek) nepoužívame papierové vrecká s priehľadným okienkom, ktoré sú teraz v móde. Tieto vrecká síce pôsobia pre spotrebiteľa lákavo (priehľadné okienko umožňuje vidieť časť obsahu vrecka) a papierový obal zároveň vzbudzuje klamnú ilúziu ekologického balenia, opak je však pravdou. Takéto obaly nie je možné recyklovať, keďže sú spravidla zložené z viacerých vrstiev a z viacerých druhov materiálu – z vonkajšej papierovej a z vnútornej plastovej vrstvy. Preto používame plne reyklovateľné papierové vrecká bez okienka. Môžu byť zložené z viacerých vrstiev rovnakého materiálu, takže ich vždy bez problémov zrecykluješ. Na kvalitných obaloch nešetríme. To, čo šetríme, je naša planéta, naše životné prostredie.

U nás sa môžeš stretnúť aj s tzv. „bezobalovým balením“ niektorých produktov. V praxi to znamená, že niektoré nami predávané produkty nemajú svoj vlastný obal, ale pri objednávke zabalíme napr. niekoľko produktov alebo niekoľko druhov tovaru do jedného spoločného papierového vrecka, pokiaľ to povaha tovaru a nároky na ochranu tovaru pri preprave dovolia. Nemusíš sa však obávať, každý produkt je riadne označený, takže ho bez problémov budeš môcť identifikovať.

BALENIE ZÁSIELOK NA PREPRAVU

Snažíme sa minimalizovať používanie plastových obalov a plastových výplní aj pri balení všetkých zásielok k našim zákazníkom. Pokiaľ to povaha tovaru a nároky na bezpečnosť pri preprave zásielky dovolia, na balenie používame alternatívne materiály, ktoré sú ľahko recyklovateľné, najčastejšie papier.

Niekedy používame na zabalenie zásielky už použitú krabicu alebo výplňový materiál, ktorý sme napr. dostali od nášho dodávateľa. Tým sa snažíme nezaťažovať naše životné prostredie vytváraním nového obalu.

Namiesto plastových lepiacich pások používame papierové pásky alebo rovno samolepiace krabice, namiesto klasického bieleného kancelárskeho papiera tlačíme dokumenty na recyklovaný papier, faktúru k zásielke posielame v elektronickej podobe atď.

OPAKOVANE POUŽITÉ PLASTOVÉ OBALY

Výnimku, kedy používame pri balení plastové obaly, tvoria prípady, kedy dostaneme takýto obal od nášho dodávateľa. Pokiaľ nám dodávateľ dodá tovar zabalený v samostatnom napr. plastovom vrecku, neprebaľujeme tento tovar do ekologickejšieho obalu, ale pošleme ho nášmu zákazníkovi v pôvodnom obale.

Ak obdržíme od nášho dodávateľa zásielku s výplňovým plastovým materiálom a tento materiál je čistý a pekný, nevyhadzujme ho, ale snažíme sa ho opätovne použiť na zabalenie niektorých zásielok.

Opakovaným využitím už raz použitých obalov predchádzame vytváraniu ďalšieho odpadu.

NA KAŽDOM Z NÁS ZÁLEŽÍ

Uvedomujeme si, že sú to všetko len malé krôčiky, ale len malými krôčikmi sa môžeme dopracovať k veľkým cieľom. Veríme, že toto je tá správna cesta. Nestačí obaly len recyklovať, je potrebné znižovať samotnú ich produkciu. A začať treba od seba. Preto ani Ty nečakaj na druhých, začni od seba! Nečakaj do zajtra, začni už dnes! Na každom z nás záleží! Sme tu pre Teba a spolu nám to pôjde „zelenšie“!