*TÝŽDEŇ DOPRAVY ZDARMA* Od 15. 7. do 21. 7. 2024 pri nákupe tovaru v minimálnej hodnote 29 EUR dopravu zaplatíme za teba. 

AKO RIEDIŤ ESENCIÁLNE OLEJE

Všeobecné usmernenie pri riedení esenciálnych olejov (EO)

Keďže esenciálne oleje sú veľmi silné a koncentrované, pred ich aplikáciou na pokožku je potrebné zriediť ich v nosnom oleji. Takýmto nosným olejom (nosičom) môže byť ľubovoľný rastlinný olej, ktorý si vyberieš podľa typu pokožky alebo účinkov, ktoré od oleja očakávaš. Najlepšie je používať oleje lisované za studena, pretože tie si vďaka šetrnému spôsobu výroby zachovávajú najviac živín a účinných vlastností.

Nosný olej pomôže vstrebať esenciálne oleje do pokožky a zároveň pokožku chráni pred podráždením. Nosné oleje tvoria väčšinu objemu arómaterapeutickej zmesi a esenciálne oleje sú v nich zastúpené len v malom množstve, ale napriek tomu sú ich účinky veľmi efektívne.

Pomôcka na riedenie esenciálnych olejov (EO):

Riedenie esenciálnych olejov

VŠEOBECNÉ USMERNENIE PRI RIEDENÍ ESENCIÁLNYCH OLEJOV (EO):

  • 0,5 %   dojčatá (6 – 24 mesiacov)**
  • 1 %       starší ľudia, aplikácia na tvár
  • 2 %      maximálne denné odporúčané riedenie
  • 5 %      len na krátkodobé použitie, na riešenie akútneho problému

** Použitie esenciálnych olejov u detí mladších ako dva roky odporúčame konzultovať s arómaterapeutom alebo lekárom.

Test znášanlivosti

Pred prvým použitím esenciálneho oleja odporúčame vykonať test znášanlivosti: Nanes kvapku esenciálneho oleja zriedeného v nosnom oleji na malú časť pokožky, napr. na vnútornú stranu lakťa. Po aplikácii pozoruj, či sa počas 24 hodín neobjavia nežiadúce reakcie, napr. podráždenie kože, bolesť hlavy, nevoľnosť, dýchacie ťažkosti alebo závraty.